Головна
 
Рідне місто БуриньСубота, 17.11.2018, 20:20Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
Меню сайту

Категорії каталога
Історія Бурині [1]
Події Буринщини [1]
Святкуємо [47]
Медицина [20]
Гумор [14]
Політика [76]
Сторінками інтернету [73]
Селянину на замітку [5]

Головна » Статті » Селянину на замітку

Технологія вирощування картоплі

Картопля може вирощуватися на різних землях і попередниках, але дає кращий врожай після зернових та бобових, багаторічних трав, сидератів, цибулі.
Поганим попередником під картоплю є кукурудза з погляду на структуру ґрунту та застосовані гербіциди.

1. Обробіток ґрунту.

Осінь:

При обробітку після зернових - лущення стерні (8-15см) та дискування.

На легких ґрунтах потрібна оранка плугом з передплужником на глибину 30 см. Можлива оранка до 35см. Після плугів можна пускати борони зубові, або кільчасті. Найкращий час для орання - друга половина жовтня.

Весна:

Першим заходом на полі весною є боронування (закриття вологи) культиватор + борона зубова (березень, початок квітня).

Перед садінням - культивація з боронуванням (12-15см). Напрям культивації повинен співпадати з напрямом посадки. Рядки з півночі на південь.

2. Удобрювання

Найкращим терміном внесення органічних добрив є осінь (30-40 тон/га). Використання органічних добрив в минулому році дає 50% ефекту. Ефективним є приорювання соломи - 1 кг карбаміду на 100 кг соломи, хорошим заходом є посів і приорювання сидератів: гірчиці, редьки.

Удобрювання мінералами.

Фосфорне і калійне удобрювання переважно застосовують восени.

Найкращими добривами, що забезпечують фосфором і калієм, під картоплю є суперфосфат потрійний і калімагнезій. Калійну сіль можливо застосовувати восени з огляду на негативну дію хлору. При низькому РН (висока кислотність) застосовують вапнування (2-4т вапна/га). Надлишок вапнування може збільшити ймовірність ураження паршою.

Кількість внесення калійних і фосфатних добрив залежить від кількості цих елементів у ґрунті.

Внесення калійних добрив:

К2О – може коливатись від 280 кг/га до 100 кг/га, в залежності від ступеня забезпечення ґрунту цим елементом. Внесення фосфорних добрив може коливатись від 150кг/га до 20кг Р2О5 на 1га.

Корисним є максимальне забезпечення рослин калієм в зв’язку з кращою стійкістю до хвороб, кращим перенесенням засухи і кращою лежкістю картоплі при відповідному забезпеченні рослин калієм. Рослини картоплі також мають бути забезпечені магнієм 40-60 кг/га.

Удобрення азотом застосовуємо в кількості від 100-150 кг/га в залежності від очікуваного врожаю.

Норми більш як 100 кг/га ділимо на 2 частини одну перед посадкою, а другу - пізніше. Найкраще азотне добриво для картоплі - це аміачна селітра та сечовина.

Можливі пропорції N:P:K:

1:1:1,5;

1:1,5:2

Можлива також підкормка рослин азотом та мікроелементами через листя.

3. Посадка

Картоплю садимо в добре вироблений ґрунт, коли температура на глибині 10 см досягає 8˚С. В наших умовах це ІІ-ІІІ декада квітня. В залежності від величини посадкового матеріалу, відстань між бульбами при посадці має становити від 20 до 35 см при ширині міжрядь від 62,5 до 100 см.

Потреба в посадковому матеріалі становить від 1,8 до 5 тон/га (це 35-45 тисяч/га бульб). Глибина посадки залежить від величини посадкової картоплі.(7-8см) Важлива посадка якісним посадковим матеріалом з надійних фірм виробників насіння.

4. Заходи захисту

Найефективнішим заходом є методика захисту механічно-хімічна, яка полягає у проведенні механічних культивацій до сходів картоплі та оприскування гербіцидами перед самими сходами картоплі.

Механічний спосіб охорони складається з 2-3 разового підгортання картоплі.

Можливе також застосування одноразового підгортання з формуванням об’ємного гребеня через 5-7 днів після посадки. Картопля потребує 5-7 разового оприскування проти грибкових хвороб, насіннєвий матеріал протруюють препаратом “Престиж”, який зберігає насіння від шкідників та частини хвороб (таких, як резонтеріоз та колорадський жук).

При досягненні 70-80% картоплі товарних розмірів використовують препарат “Реглон”, який висушує бадилля та полегшує збір картоплі.

Джерело: http://www.ukrbiznes.com/ist/?action=3&w=200&f=statti/13_7.jpg

Категорія: Селянину на замітку | Додав: DeZ (15.04.2009) | Автор: Дмитро
Переглядів: 2087 | Рейтинг: 4.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz